24 Ağu

Intermec PF8 Barkod Yazıcı

Intermec PF8Intermec PF8 model barkod yazıcının tasarımı özel olmakla birlikte ,kullanıcı dostudur. Zamandan tasarruf sağladığı gibi maliyet açısından da avantajlara sahiptir. Sessiz bir şekilde çalışır aynı zamanda  en önemli özelliklerinden bir tanesi de masa üstü özellikte olmasıdır. Ürün performansı yüksek olmakla birlikte kullanıcılara pek çok çözümü bir arada sunmaktadır.203 dpi baskı çözünürlüğüne sahip olan Intermec PF8 model kategorisinde yer alan diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman farklılıkları bir adım öne çıkmaktadır.

2 tip baskı metodu kullanılmakla birlikte Direkt termal baskı yani Ribonsuz baskı ve Termal transfer yani Ribonlu baskı ; baskı metodlarıdır. Kullanımı da kolay olmakla birlikte tercih edilmektedir. Fiziki özellikler açısından değerlendirdiğimiz zaman maksimum 1727 mm ye kadar baskı uzunluğuna sahip olup; bağlantı tipleri de USB 2.0,RS232,Centronic Paralel dir.Dahili ethernet 10/100 Mbps dir.285 mm x  226 mm x 172 mm boyutlarında olan Intermec PF8 Modelin isteğe bağlı eklentileri de dahili ethernet 10/100 dür. Ağırlığı ise 2,5 kg dır.

14 Eki

Posbank A10

Etiketlerde oluşan çok çeşitlilik ve hemen her anlamda tasarruf sağlamasına bağlı olarak kullanılışı artmış ve doğal olarak ta baskı cihazlarında da ciddi gelişmeler yaşanmıştır. Çözünürlük farklılığı gösteren baskı cihazları, yazdırma hızı farklı baskı cihazları yada baskı tekniği farklı baskı cihazları. Bu çeşitlendirmeyi artırmamız mümkün. Ancak en ekonomik olan modelleri direkt termal baskı yapan modelleridir. Çünkü bu baskı yönteminde her hangi bir sarf malzeme kullanılmaz. Sadece ısınan baskı kafasının bir yüzeyi termal tabaka ile kaplı etiketin sıvılaşmasına sebep olması ile baskı gerçekleşir. Bu durumda her hangi bir ribon kullanımı olmayacağından dolayı baskı maliyeti de sıfıra yakındır.

posbank-a10Bu baskı çözümlerinden bir örnek vermemiz gerekirse Posbank A10 barkod yazıcı en uygun olanı olacaktır. Bu cihaz şık tasarımına ek olarak yazdırma hızı da oldukça geliştirilmiş bir barkod yazıcı modelidir. Saniyede 220 mm gibi üst düzey bir hızda baskı gerçekleştiren  A10 barkod yazıcı bu özelliği ile de kullanıcısına maksimum hız ve verimlilik sunmaktadır. Posbank A10 barkod yazıcının font ayarlarının özel bir dizaynı bulunmaktadır. Yukarıda özelliklerini saymış olduğumuz direkt termal yani ribonsuz baskı tekniği ile baskılama işlevini gerçekleştiren  A10 etiket yazıcı 203 dpi çözünürlüğe sahip baskı kafası ile oldukça ideal bir cihazdır. USB, seri (RS-232) port, paralel (LPT) port, Ethernet, ve Wi-fi gibi bir çok farklı haberleşme birimleri ile başka sistemlere bağlantı kurma şansı tanıyan  barkod yazıcının 74 mm genişliğe kadar baskı yapabilme özelliği mevcuttur. Hem Windows hem de OPOS sistemlerine uyumlu sürücüleri ile kolay kurulabilir olması, Ethernet kartı ile tek bilgisayara bağlı kalmaksızın ortak kullanım imkanı ve 1 kg gibi hafif ağırlığı ile taşınabilme kolaylığı veren Posbank A10 barkod yazıcı, dahili alarm sistemi ile de baskı aşamaları ile alakalı bilgilendirmeler sunmakta hatta kullanıcısını sesli olarak uyarabilmektedir. EAN-8, EAN-13, CODE39, CODE93, CODE128, ITF, UPC-A, UPC-E, CODABAR gibi barkodların baskısında kolaylık sunan Posbank A10 barkod yazıcı tüm bu özellikleri ile kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaktadır.