31 Mar

Datalogic Quickscan Lite QW2100

Küçük boyutuna rağmen büyük işler başaran Quickscan Lite QW2100 barkod okuyucu, okuyucu denince akla gelen ilk marka olan Datalogic ailesinin bir üyesidir. Boyutunun küçük olmasına rağmen geniş ve açılı barkodları bile endüstriyel barkod okuyucular gibi okuyabilme kapasitesine sahip olan Quickscan Lite QW2100, hafif yapısıyla da kullanıcısının işini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Kablolu bağlantı tipine sahip olan bu barkod okuyucu, saniyede 400 okuma yapabilmektedir. Seri port ve Usb ile sistem ile bağlantı kuran okuyucu, lineer okuma teknolojisine sahiptir. Giriş seviyesinde olmasına rağman Quickscan Lite QW2100 okuyucu, gelişmiş seviyedeki diğer barkod okuyuculara benzer özelliklere sahiptir. 17 santimetre yüksekliği, 65 santimetre derinliği ve 70 santimetre genişliği olan okuyucu geniş etiketleri bile kolaylıkla okuyabilmektedir. Barkod okuma işlemini tamamladıktan sonra da Datalogic markasının patentli teknolojisi olan Green Spot teknolojisiyle geri bildirim yapmaktadır. Aynı zamanda sesli olarak da okuma işleminin tamamlanıp tamamlanmadığına dair bildirimde bulunarak kullanıcısını yönlendirmektedir. Sadece siyah renk olarak tercih edebileceğini Datalogic Quickscan Lite QW2100 barkod okuyucunun çalışma sıcaklığı 0 derece ile 50 derece arasındaki sıcaklıklardır. Muhafaza etme sıcaklığı ise -40 derece ile 70 derece arasındaki sıcaklıktır. 1d barkodların tamamına yakınını okuyabilen okuyucu 119 gram ağırlığındadır ve hafifliğine rağmen 1,5 metre yükseklikten sert zemine düşmeye denk olacak darbelere karşı dayanıklıdır. Genellikle perakende mağazaları, satış noktaları, tahsilat ve ödeme merkezleri gibi giriş seviyesindeki barkod okuyucuların yeterli geleceği iş kollarında kullanılmaktadır.

31 Mar

Toshiba SA4T M Etiket Yazıcı Modeli

İnsanlar zaman içerisinde hayat koşullarına uyum sağlamaya başlamışlardır. Yine işlerinde de hıza ve kaliteye önem veririler. En ufak bir zaman kaybı onlara maddi yönden de bir kayıp yaratacaktır. Özellikle günümüzde gelişen barkot sistemini kullanan işletmeler için hız çok önemlidir.

Bu nedenle Toshiba b-sa4tm marka yazıcılar en çok tercih edilenler arasındadır. sahip olduğu özellikler sayesinde diğer markalardan bir adım öndedir. Kompakt tasarım sayesinde hızlı ve kaliteli baskı imkanını size sunmaktadır.

Toshiba SA4TM etiket yazıcı modeli özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi bu sayfada yer almamaktadır. Daha detaylı bilgi için Google’ da ufak bir arama yapabilirsiniz. Ayrıca kolay kullanımı ve hacimsel olarak üstünlük sağlaması onun tercih edilme sebeplerinden biridir. Yazıcının iç hacmi A4 büyüklüğünde olup işlerinizin kesintiye uğramasını etkileyecektir. Çünkü rahatça ribon ya da etiket yerleştirme şansını elde edeceksiniz.

29 Mar

Toshiba’ nın SA4T M Modeli Barkod Yazıcısı

Barkot sistemi hayatımıza girdiğinden beri birçok işimiz kolay bir hal almıştır. Bu nedenle birçok işletme bu sistemden faydalanmaktadır. Bu sayede aynı ürünler birbirine karıştırılmadan muhafaza edilmektedir. Piyasada birçok farklı tarzda ve işlevde ürün bulmak mümkündür.

Geniş bir kullanım yelpazesine sahip yazıcılardan bir tanesi de Toshiba b-sa4tm marka yazıcılardır. Sahip olduğu farklı özellikler sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Hızı ve kaliteyi bünyesinde bulunduran bu ürün hacimsel üstünlüğü sayesinde diğer ürünlerden ayrılmaktadır.

A4 boyutlarında iç hacmi sayesinde eniş bir iç hacim kapasitesi sunmaktadır. Bu geniş iç hacim sayesinde içerisine daha kolay etiket ya da ribon yerleştirilmektedir. Tüm bu özelliklere sahip ürünün tüm ağırlığı ise 15 kg’dır.

29 Mar

Data PE ve Plastik Etiketler

Yapışkanı özel bir madde ile kuvvetlendirilen Data Pe etiket, mat ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan plastik bazlı bir etikettir. Plastik bazlı olması ve diğer plastik etiketlere göre daha fazla özelliğe sebebiyle dış ortamlarda kullanmaya elverişli bir etiket çeşididir. Yırtılmaz fakat esneme yapabilir. Direkt olarak ısıyla temas ederse yanmaz fakat büzüşmeye başlar. Zeminindeki özel yapışkanı sayesinde 1 ay boyunca tuzlu suda bile kalsa yapışkanı bozulmaz ve kristalleşme yapmaz, yapışkanlığını aynı şekilde korumaya devam eder. Su ve neme karşı dayanıklılık gösterir. Mat yüzeyi vardır, parlama ve yansıma yapmaz. Bu sayede ışıklı ortamlara dahi barkod okuyucunuz rahatlıkla üzerindeki barkodu okuyabilir. Pürüzsüz bir yüzeyi olduğundan dolayı barkod baskısı oldukça kalitelidir. Resin ribon ile baskı yaptığınızda uzun yıllar boyunca data pe etiketi aynı şekilde kullanabilirsiniz. Plastik bazlı olmasına rağmen yumuşak bir yapısı vardır bu sebepten dolayı da ağaç yüzeyi gibi yerlere sıkı sıkı tutunabilir. Sahip olduğu özelliklerden dolayı özellikle ağaç ve kimya sanayisinde kullanılmaktadır. Etiket üretici firmalar tarafıdan istediğiniz ölçü ve şekillerde data pe etiketi ürettirebilirsiniz. Özel bir etiket olmasından dolayı en az 50.000 adet ürettirmeniz gerekmektedir. Çünkü etiket hammaddesi yurtdışından sipariş üzerine getirilmektedir.

21 Mar

Toshiba SA4T Barkod Yazıcı

Günümüzde perakende sektöründen tutun, kimya sektörüne; lojistikten tutun sağlık sektörüne kadar hemen hemen her sektörde kullanılan barkod yazıcılarda aranan en büyük özellik kompakt bir tasarıma sahip olmasıdır. Zira kompakt tasarıma sahip olan cihazlar geniş kullanım alanları ile oldukça kullanışlıdırlar. İşte bu cihazlardan birisi olan Toshiba B-SA4TM hem kompakt cihaz olmakla birlikte hem de Dünyaca ünlü elektronik üreticisi olan Toshiba kalitesini taşıdığından tercih edilmektedir.

Kompakt cihazlar ayrıca genel olarak kullanım kolaylığına sahip cihazlardır. Elektronik cihazlarla haşır neşir olmayan, bilgisiz insanların dahi kolaylıkla kullanabileceği düzeyde yapılan yazıcılar bu yüzden her türlü sektörde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca geniş iç hacmi sayesinde kullanım kolaylığı bir kat daha artar.