28 Haz

Termal Etiket Çeşitleri

Birçok alanda kullanılan termal etiket ihtiyaçlar doğrultusunda en ideal şekilde üretilmektedir. Üzerinde termal bulunan bu etiketler, başka bir saf malzemeye ihtiyaç duyulmadan baskı alınma imkanını sunmaktadır. Eco termal (eko termal ) ile lamine termal olmak üzere ili çeşidi bulunmaktadır. Eko termal etiketlerin bir kullanım süresi de bulunmaktadır. Kullanım ömürleri üzerinde bulunan termal ile alakalı bir durumdur.

 

Eko Termal Etiketler ile Lamine Termal Etiketler

Lamine termal etiketlerin üzerinde ek olarak bir koruma tabakası bulunuyor ve bu nedenle daha çok kolay kullanım süresi oluyor. Termal etiketler sayesinde çok fazla sektörde etiket kullanımı ve ürün ya da hizmet içeriği ile bilgilerin baskısı yapılabiliyor. Eko termal etiket ise üzerinde koruyucu tabakanın olmadığı ve yazıcıdan geçerken balkon yazıcının baş bölgesinde işi ile birlikte termalin sıvılaşması ile baskı işi gerçekleşir. Eko termal etikette ısı ile baskı gerçekleştiği için ribon kullanımına gerek yoktur. Bu sayede maliyeti sıfıra düştüğü için tercih edilen bir etikettir.

 

Lamine Termal Etiketlerin Avantajı Nedir?

Lamine termal etiketlerin de ribon kullanımına ihtiyaç duyulmadan direk baskı yöntemi ile baskı alınmasına imkan sağlanmaktadır. Lamine termal etiketlerin yüzey kısımlarında termal tabakanın korunması için koruyucu bir tabaka vardır. Böylece eko termal etiketlere göre lamine termal etiketler daha uzun ömürlü olmaktadır.

Nem, ısı ve ışıktan her iki termal etiket çeşidi de etkilenmektedir. Sadece lamine termal etiket çeşitleri koruyucu tabakanın etkisi ile daha uzun süre dayanmaktadır. Bu nedenle de fiyat olarak ta eko termal etiket çeşitlerinden farklıdır. Hem eko termal etiketler hem de termal etiketler ömrünü tamamladığında baskının silindiği görülmektedir. İşi ve ışığa maruz kalmaları durumunda ise bu bölgelerde kararmadan oluşur ve okunmaz hal alır.

 

Termal Etiketlerin Kullanım Alanları

Termal etiketler kuşe olarak birçok sektöre tarafından çokça kullanılmaktadır. Çeşitli sektörlerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere arkası yapışkanlı olan barkod etiket türleridir. Hastanelerde, ilaç sektöründe, gıda sektöründe, kargo sektöründe kullanılan eko termal ve lamine termal etiketler yaşamı kolaylaştırmak adına etkin bir şekilde işlev görmektedirler. Ayrıca alınan hizmet ve ürünlerin kimliği olarak ta nitelendiren mümkündür. Termal etiketlere ne tür bir baskı yapılırsa o baskı içerisinde yer alan bilgilere göre karşılamış olduğu ihtiyaç ve amacında da değişiklik görülür. İş hayatında hızlı ve etkili bir şekilde çalışılması adına termal etiketlerin büyük bir faydası vardır. Termal etiketlerin kullanım süreleri çeşitlerine göre 3-6 ya da 3- 9 ay kadardır. http://www.barkodsepeti.com

28 Nis

Intermec PC23 D Barkod Yazıcı

Ribonsuz yani direkt termal baskı alan masa üstü barkod yazıcılardan İntermec PC23D barkod yazıcı, kullanıcı dostu yapısıyla tek elle hiç zorluk yaşamadan etiket yüklenmesini sağlamaktadır. Masaüstü barkod yazıcıların normalde sahip olmadığı tüm teknolojik özelliklere sahip olan İntermec PC23D barkod yazıcının LCD ekranında bulunan çoklu dil seçeneği ile baskı ayarlamalarını basit bir şekilde yapabileceksiniz. Yine kullanıcı dostu özelliklerinden biri olan USB yardımı ile kurulumu sayesinde ürün kurulumunda hiç vakit kaybetmeden ve zorluk yaşamadan anında ürün kurulumunu yapabilirsiniz. USB 2.0 portu sayesinde bilgisayarınızla hızlı ve güvenli iletişi kurulması sağlanmaktadır.

İntermec PC23D barkod yazıcının saniyede 203 milimetre baskı hızı bulunmaktadır. 300 dpi çözünürlüğe sahip olan modellerinde ise baskı hızı saniyede 152.4  milimetre olmaktadır. Büyük ölçekli etiketleriniz için tercih etmemeniz gereken bir ürün olan İntermec PC23D masaüstü barkod yazıcının baskı alabileceği maksimum etiket ölçüsü 56 milimetredir.

Bütün barkodlama dilleriyle uyumlu olan yazıcı 2d kodlardan da Aztec, Code 16K, Code 49, Data Matrix, Dot Code, EAN-8, EAN-13, EAN.UCC 128, Grid Matrix, HIBC 39, HIBC 128, MaxiCode, MSI (modified Plessey), PDF417, Micro PDF417, Planet, Plessey, Postnet, QR-Code, RSS-14 ile uyumludur. Bu kodların tamamı yazdırabilir.

Standart olarak 128 MB flash belleği bulunan etiket yazıcının dilerseniz hafızasını 32 GB’a kadar çıkartabilirsiniz. Ağırlığı 1,45 kilogram olarak İntermec PC23D barkod yazıcının ürün ölçüleri ise 177 mm X 125 mm X 215 mm’dir.

14 Eki

Atid AT 870 Rfid

Atid AT 870 RFID özel olarak tasarlanmış ve özellikle de geniş olan barkod etiketleri okuması için dizayn edilmiş ve üretilmiş olan bir terminaldir.  Performansı yüksek olan bu ürünün 2 m uzaklığı okuyabilme özelliği bulunmaktadır.

Kullanım süresi uzundur. Gün içerisinde kesintiye uğramadan çalışabilmektedir.440 MAh bataryaya sahip olan Atid AT 870 RFID ile kablosuz olarak haberleşme imkanı vardır. Ekranı dokunmatiktir.3.5 inch özelliğindedir. Intel Marwell PXA 320 806 MH işlemcisi ve 128 MB Ram/256 MB Flash hafızaya sahiptir.RS 232 ve USB bağlantı tiplerine sahip olan Atid AT 870 RFID El terminalinin kamerası opsiyoneldir. Fiziki özellikler açısından değerlendirildiği zaman ağırlığı 626 gram ve ebatları da 146 mm * 74 mm * 26 mm dir.- 20 C to 50 C çalışma ısısına sahip olan cihazın; IP Seviyesi de IP 65 dir.

Saha çalışmalarında performansı yüksek olan Atid AT 870 RFID; tozu ve de suyu geçirmeyen korunaklı bir yapıya sahiptir. GPS ünitesi sayesinde cihazın bulunduğu yer görülebilmektedir.

27 Tem

Toshiba SX5T

toshiba-sx5tAklınıza gelebilecek her türlü elektronik ürünün üretimi yapan Toshiba’nın barkod yazıcıları da dünyaca ünlüdür. Bu yazıcılardan birisi olan TOSHIBA TEC B-SX5 çağdaş tasarımı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Hem termal transfere hem de direkt olarak termal baskı yapmaya olanak tanıyan cihaz, aklınıza gelebilecek hemen hemen her sektörde kullanılabilmektedir.
Barkod yazımlarının çokça yapıldığı perakende sektörünün yanı sıra, bilet yazım ofislerinde, sağlık kuruluşlarında, bankalarda da sıklıkla kullanılabilen bu cihaz, kullanım kolaylığının yanı sıra uzun ömürlülüğü ile dikkat çeker. Bu ömür içerisinde de oldukça geniş periyotlarla bakım ihtiyacı hissettiğinden bakım – onarım fiyatları oldukça düşüktür. Bunun yanı sıra genel olarak az kesinti yaşatan bir cihazdır.