17 Ağu

Farma Etiket

Kağıt bazlı etiket grubundan olan farma etiket yüzey yapısı itibariyle kuşe kağıdın özelliklerini taşımaktadır. Ondan farklı olarak gramajı düşürülmüş ve daha ince ve esnek yapıda tasarlanmış bir etiket çeşididir. Sağlık sektöründe boy gösteren firmaları denetleyen kurumların standartlarına göre üretimi yapılmaktadır. İnce yapısı silindir ve dairesel alanlara daha iyi tutunabilmesini sağlamaktadır. Silver mat etiket gibi etiket arıyorsanız burayı ziyaret edin.

16 Tem

Silver Mat Etiket

Her yönüyle kaliteli özellikler barındıran silver Mat etiket Demirbaş etiketlemesinde yaygın olarak tercih edilen etiket çeşididir.  Yapışkanı kalitelidir ve bu tip eşyalar üzerinde kalıcılık sağlıyabilmektedir. Yüzey renkleri (her iki zemini) gümüş metalik boyayla boyanmıştır. Yırtılma özelliği göstermemektedir. Baskısı uzun ömürlüdür, seneler boyunca silinmeden ve dağılmadan kalabilmektedir.

Dayanıklı yapısı çevre etmenlerine karşı dirençli kalabilmesini sağlamaktadır. Nispeten kalın bir etikettir. Gramajı yüksektir. Tüm bu özellikler nedeniyle kağıt etiketlerden daha yüksek maliyete sahiptirler. Termal transfer yöntemiyle baskı alınan SilverMat etiket için  resin ribon sarf malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır. Söylenildiği üzere demirbaş eşyalar üzerinde kullanılabildiği gibi tercih edildiği alanlar geniş bir yelpazeye yayılmış durumdadır. Bilgisayar, notebook, cep telefonu gibi teknolojik cihazlar üzerinde de kullanılabilmektedir. Soğuğa ve sıcağa karşı da dirençlidir.

27 Eki

Filmictyre Etiket

Plastik bazlı bir etiket çeşididir.  Çevre etmenlerine karşı dayanıklıdır. Kolay yırtılmayan bir yapısı vardır, aynı zamanda esnemez. Fastyre etiket gibi çok kuvvetli yapışkanıyla öne çıkan etikettir. Zorlu yüzeylerde uzun süre kalıcı olabilmektedir. Genelde motorlu taşıtların lastikleri üzerinde ürünün özelliklerini taşıma amaçlı kullanılabilmekdir. Dayanıklı yapısı sayesinde bir çok farklı sektörde de terih edilmektedir.

05 Eyl

Motorola MC70

Motorola MC70 el terminalinin performansı yüksektir ve kullanımı da kolaydır. Kullanıcılara pek çok çözüm alternatifini bir arada sunar. Kullanımı kolay olmakla birlikte özel olarak tasarlanmıştır. Yapısı ergonomiktir. Gelişmiş veri aktarımı ve sahip olduğu teknik donanımsal özellikler ile göze çarpmakta ve kategorisinde yer alan diğer modeller ile karşılaştırıldığında ise bir adım öne çıkmaktadır.

Motorola MC70

Düşmeye karşı da dayanıklı olan Motorola MC70 model el terminalin zararlı maddelerle olan temasta da dayanıklılığı test edilmiştir.IP54 (5 ft) düşme seviyesidir. Sahip olduğu pek çok donanım vardır. Haberleşme donanımları hoparlör ve mikrofon olup, kablosuz haberleşme birimleri ise WLAN ve Bluetooth dur.  Microsoft Windows Mobile 5,0 Premium ve Phone işletim sistemlerine uygun olmakla birlikte 44 tuş QWERTY ve 26 tuşlu numerik tuş takımı vardır. Çok kaliteli ek donanımları vardı. Bu ek donanımların başında mikrofon, hoparlör gelmektedir. Haberleşme birimlerinden kablosuz olanları; bluetooth ve WLAN dır. Fiziki özellikler açısından bakıldığı zaman 377 gram ağırlığındadır. Boyutları ise 15.3 cm (L)  x 7.6 cm (W) x 3.7 cm dir.

 

27 Ağu

Motorola MC9090-G

Motorola MC 9090-G  modelin en önemli özelliği taşınabilir bir bilgisayar olmasıdır.İşlemcisi Intel XScale Bulverde PXA270 processer @ 624 MHz işlemci ve  hafızası da 64 MB Ram ve 128 MB Flash dan oluşmaktadır. Gösterdiği yüksek performans ile dikkat çekmektedir. Toz ve suya karşı da dayanıklı olan Motorola MC 9090-G modelin tabanca şeklinde bir aparatı da mevcuttur.

Tasarımı ile dikkat çekmesinin yanı sıra, gösterdiği performans ile kategorisinde yer alan diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman farklılıkları hemen göze çarpmaktadır.

Motorola MC9090-G

Tek boyutlu barkodlar ile  karmaşık yapıda olan karekodları kolayca okuyabildiği gibi; USB ve WLAN bağlantılarını oluşturur. İşletim sistemi  Microsoft Windows Mobile 6,1 classic, Microsoft Windows CE 5,0 professional olmakla birlikte ; fiziki özellikleri açısından baktığımızda ağırlığı 709 gramdır. Boyutları ise 23.1 cm x 9.1 cm x  19.3 cm olup, çalışma ısısı -20 C + 50 C dir.

Düşmeye karşı dayanıklı olan Motorola MC9090-G nin düşme seviyesi  1,8 m (IP64)  dür.Tercih edilen bir üründür.

20 Ağu

Motorola MC35 El Terminali

Motorola MC35 model hem teknik hem de genel özellikler açısından gelişmiştir. Resim, ses ve de video verilerimin sisteme seri bir şekilde ulaşmasını  sağlamak için de  özellikleri geliştirilmiştir. Özellikle sesli olan veriler için hoparlör ve kulaklık; görsel ve de yazılı veriler için ise kamera ve barkod okuyucu birimleri bulunmaktadır. Bu özellikler gelişmiş modülleri oluşturur.

motorola mc35Kendi kategorisinde yer alan diğer modeller ile karşılaştırıldığı zaman farkları hemen göze çarpmaktadır.  E-posta gibi hizmetleri de bulunana Motorola MC35 modelin sağladığı avantajların başında uzaktan müdahale ile problem var ise giderilebiliyor olmasıdır. Çizgisel ve karmaşık karekod barkodları çözümleme özelliğine sahip olan Motorola MC35 ; WWAN: GSM/GPRS EDGE ile uyumludur. Uzaktan haberleşme imkanı sağlar.

Motorola MC35; Windows Mobile 5.0 Premium Phone Edition işletim sistemine sahip olmakla birlikte düşmelere karşı da dayanıklıdır. Fiziki özellikler açısından bakıldığı zaman ağırlığı 185 gramdır. 91 cm (IP54) düşme seviyesi olup tuş takımı da QWERTZ, QWERTY ve AZERTY dir. Bağlantı tipleri USB, WAN ve PAN’ dır. Kullanımı kolay  olmakla birlikte, tercih edilen bir modeldir.

 

12 Ağu

Zebra P100i Kart Yazıcı

Zebra P100 i ;  performansı yüksek olan, seri bir modeldir. Kullanımı da oldukça kolay olan model; kullanıcılara pek çok alternatif çözümler sunmaktadır. Zamandan tasarruf sağlamanın yanı sıre maliyet açısından da kullanıcıyı rahatlatır özelliktedir. Tek taraflı baskı özelliğine sahip olması önemli bir özelliktir.

zebra p100i

Bir saatte yaklaşık 100 tane kart basabilmekte olup, bireysel kart basımlarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Seri bir şekilde çalışır ve kart basımı çok kalitelidir.35 sn’ de 1 adet kart basabilmektedir. Baskı çözünürlüğü 300 dpi ve LCD ekranda 16 karakterlidir. Kullanılan baskı yöntemi Termal Transfer metodu kullanılmaktadır.

Kullanıcıların tercih ettiği bir modeldir.

22 Tem

Tsc ME240 Barkod Yazıcı

TSC ME 240 model barkod yazıcının baskı çözünürlüğü 203 dpi ; baskı hızı da saniyede 152,4 mm dir. En önemli özelliklerinden bir tanesi hem zamandan hem de yerden tasarruf imkanı sağlıyor olmasıdır. Ölçeği orta olan baskılarda özellikle tercih edilen bu model kategorisinde yer alan  diğer barkod yazıcı modelleri ile  karşılaştırıldığında ; sahip olduğu özellikler ile farkını ortaya koymaktadır. Ribon ve etiket olmadan 15 kg ağırlığında gelmektedir.

tsc me 240 barkod yazıcıTsc ME-240 Barkod Yazıcının Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Metal kasası bulunan  TSC ME-240 model  barkod yazıcı, zor  çalışma şartlarına kolay adapte olabilmektedir. Son derece dayanıklı da olmakla birlikte zor şartlarda aynı performansı göstermektedir. Zahmetsizce ayarlanabilen sensör sitemi mevcuttur. Hafızası 8 MB SDRAM ve 4 MB Flash bellekten oluşur. 104 mm baskı genişliğine sahip olup, fiziki özellikler açısından bakıldığında  ebatları; 238 mm x 402 mm x 332 mm dir. Kullanılan 2 tip baskı metodu bulunmaktadır. TSC ME-240 de kullanılan baskı yöntemleri termal transfer yani  ribonlu yazdırma  ve ribonsuz yazdırma yani  direkt termal baskı yöntemidir. Baskı çözünürlüğü 300 dpi ve  baskı uzunluğu da maximum 999 mm’ dir. 105.7 mm baskı genişliğine sahip olmakla birlikte ; bağlantı tipleri de USB 2,0,çift yönlü paralel port, kablosuz LAN, Lan (100BASE)dir.

Tsc Me 240 Barkod Yazıcıda Kullanılan Barkodlar

Kullanılan barkodlar ; Code 39,Code 93, Code 128, JAN / EAN / UPC, NW7, 5, ITF, Postnet, OSA-kodu, Müşteri Bar Kod MSI ; 2 d kodları da Micro PDF417, QR Code, CP Code, Data Matrix, Maxicode dir. Tercih edilen bir model olmakla birlikte RTC yani gerçek zamanlı saat eklentisi eklenebilmektedir.

 

 

28 Tem

Toshiba EX 4T2

toshibaex4t2Düşük maliyetli ve düşük olduğu kadar da kaliteli baskılar verebilen bir barkod yazıcı olan Toshiba B-EX4T2 hem baskı hızı ile hem de baskı kalitesi ile sanayi tipi yazıcılarla kafa kafaya gitmektedir. Son derece dayanıklı bir kasaya sahip olan cihaz, yaptığı yüksek kaliteli baskılar sayesinde yazdığı barkodların yüksek ışık kaynağı altında bile rahatlıkla okunmasına vesile olmaktadır.

Hem ribonlu hem de ribonsuz bastırma özelliği bulunan cihaz, kolay kullanımı ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda basım ömrü boyunca az bakıma ihtiyaç duyması hem de bu bakımların aletle yapılmamasından dolayı az bir maliyete mal olmasından dolayı son derece ekonomik bir cihaz olmakla birlikte son derece uzun bir ömre sahiptir.

27 Tem

Terazi Etiketleri ve Fiyatları

terazi-etiketiTerazi etiketi günümüzde gelişen teknolojiyle manav, şarküteri gibi market reyonlarında sıklıkla kullanılan bir etiket türüdür. Müşterinin aldığı ürün tartım işlemi anında etiketlenir böylece kasada uzun süre beklemelerin önüne geçilerek zamandan tasarruf sağlanmış olur. En önemli özelliği, kullanıcının satın aldığı ürünün birim fiyat, ağırlık, barkod gibi özelliklerinin anında ürünün üzerinde görebilmesidir. Aynı şekilde işletme de sattığı ürünün tüm özelliklerini aynı etiket sayesinde görebilmektedir. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı ürünün tamı tamına hesaplanmış fiyatını öder ve süreç iki tarafın da lehine sonuçlanır.

Termal (ısı yolu ile) baskı yapabilen tüm terazilerde kullanılması mümkün olan terazi etiketi kullanım alanına göre piyasada Eco termal etiket ya da lamine termal etket olarak iki farklı türde bulunmaktadır. Eko termal baskılı, lamine termal baskısız seçeneklerinden herhangi biri kullanılabilir. Kullanım ömrü kısa olan hızlı tüketim maddeleri için eko termal baskılı etiketi kullanmak daha avantajlıdır. Çünkü kullanılabileceği süre en fazla 6 aydır. Isı, ışık, nem, yağ gibi dış etkenlerle karşılaştığında kolayca bozulur ve kararmaya başlar. Lamine termal baskı ise raf ömrü çok daha uzun olan maddelerde kullanılabilir. Termal etiketin üzerine yapılan laminasyon kaplaması bir koruma tabakası oluşturulduğundan ısı, ışık, nem gibi dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır ve bu sayede raf ömrü 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Ancak lamine termal etiket de, eko termal etiket gibi dışl etkenlerle karşılaştığında kendiliğinden kararma özelliğine sahiptir. Bir rulodaki etiket adedi genellikle 500’dür ve baskı almak için ribon kullanımına gerek yoktur. Sarım sayısı terazi kapasitesine göre farklılık göstermektedir. Kullanım alanı ve ihtiyaca yönelik olarak ebat ve ölçüler müşteri istekleri dikkate alınarak üretilebilmektedir.