02 Eyl

Çalışan Bayanların Giyimi Nasıl Olmalı?

Günümüzde çalışan birçok bayanın kendi tarzını yarattığına sıkça şahit olmaya başladık. Kadınlarımız tek tip kadın modelinden sıyrılarak farklı ve göz alıcı şıklık yakalamaya başladılar. Peki, çalışan bayanların giyimi nasıl olmalı?

Çalışma hayatında gün içi stres, yorgunluk, insanlarla olan iletişim çalışan bayanları oldukça yıpratmaktadır. Yoğun iş temposu içerisinde giydiğimiz kıyafetler de hem yaptığımız işi hem de çevremizle olan iletişimimizi oldukça etkiliyor. İş hayatında bir kadını bir adım öne taşıyan en önemli konudur aslında kıyafet seçimi. Birçok bayan arkadaşımız rahatlığından dolayı kot pantolon, sade bir bluz tercih ederken; kariyer odaklı şirket çalışanı bayanlar ise yüksek topuklu ayakkabılar, yüksek bel kumaş pantolonlar ve ipeksi gömlekleri tercih etmektedirler.

Çalışan Bayanların Giyimi Nasıl Olmalı

Tercihlerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aslında seçtiğimiz kıyafetin bizi yansıtıp yansıtmadığıdır. O kıyafeti giydiğimizde nasıl hissettiğimizdir. Çok şık olan ancak bizi biz gibi hissettirmeyen elbiseler başarı basamaklarını tırmanırken ayağımıza dolaşmaktan başka bir işe yaramazlar. Çok şık olmayı gerektirmeyen yoğun tempolu bir işte çalışıyorsanız öncelikle rahatınıza uygun kıyafetler seçmenizi öneriyoruz. Bu şekilde daha rahat hareket kabiliyeti sağlayabilir ve işlerinizi daha seri yapabilirsiniz.

Rahat kıyafetler derken sönük ve sizi bayan gibi göstermekten uzak sıkıcı kıyafetleri kastetmiyoruz tabi ki. Şayet yüksek bir kariyer hedefleyen, iddialı olmayı seven ve topuk sesleriyle çalıştığı şirketi inletmeyi seven güçlü bir kadın profili çizmek istiyorsanız ince, yüksek topuklar daima vazgeçilmezdir. Rakiplerinizi geride bırakabilmek için bir imajınız olması şart. İmajdan kastımız tüm moda dergilerindeki kombinleri satın almanızı önermiyoruz ancak seçimlerinizde kalite kendini hissettirmeli.

İnsanlar size baktıklarında sizde sadece kaliteyi ve uyumu görmeliler. Mesela çok sade bir elbiseyi ince farklı renkte bir file çorapla kombinlediğinizde ortaya farklı şeyler çıkabilir. Ya da bir blazer ceketi çok değişik şekillerde değerlendirebiliriz. Çanta seçimi de ayakkabı veya elbise seçimi kadar önemli bir konu. Kullanmak istediğimiz çantanın günün koşullarına uygun olması şart. Çok fazla büronuzdan çıkmanız gerekmiyorsa şayet dar Jean pantolon, ince topuklar, hafif dökümlü bir gömlek ile ikiz kenarlı çanta kullandığınızda çabasız bir şıklık yakalamak sizin için çok da zor olmaz. Sürekli dışarıda oradan oraya koşturmanız gerekiyorsa, çok fazla telefon konuşmaları yapıyor ve evraklarla boğuşuyorsanız çok geniş çantalardan ziyade fazla gözü olan ve neyi nereye koyduğunuzu rahatlıkla bulabileceğiniz bir çanta modelini tercih edebilirsiniz.

İster şirket ortamında olsun ister kendi işinizde rahat bir ortamda çalışın dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kalite. Tarzınızı belirlerken kaliteyi hiçbir zaman göz ardı etmeyin ve sizi siz olmaktan çıkaran kıyafetlerden, ayakkabılardan uzak durun.

 

23 Eyl

URL Kısaltma Servisi

İnternette birçok sosyal ağda kullanabileceğiniz bir url kısaltma servisi daha. Hemde Türkçe..

Birçok sosyal medya hesabında karakterleri kısaltmak için veya paylaşılan url adreslerini kısa hale getirmek için kullanılan kısaltma servisleri arasında birçok kaliteli olanı var. Ama bu size bahsedeceğimiz servisde bulacağınız özellikler birçok servise göre daha işlevsel. Ücretsiz olarak sunulan birçok özellik diğer sitelerde ücretli. Dolaysıyla burada da 2016 sonuna kadar ücretsiz olarak açıklanan servislerden neredeyse 1,5 sene boyunca ücretsiz olarak faydalanabileceksiniz. Adresi basit urlkisaltma.net, yani akılda kalıcı. Biraz kısa değil fakat etkili bir site.

24 Ağu

Toshiba B-FV4T

toshiba bfv4t barkod yaziciÇalışma mekanlarının genişliği ve darlığının bir eşya alma konusunda öneminin artmış olduğu bugünlerde Toshiba’nın bu ihtiyaca uygun olarak tasarlamış olduğu B-FV4T karşımıza çıkmaktadır.   B-FV4T ergonomik tasarımı sayesinde her ortama mükemmelce uyum ağlayabilmekte ve şıklığından da ödün vermemektedir. Bu tasarımı sayesinde çok fazla tercih edilecek bir ürün olma özelliğine sahiptir. Teknik özellikleri sayesinde piyasadaki barkod yazıcı cihazlarından üstün konumda bulunmaktadır.

Toshiba B-FV4T kullanıldığı ortamlarda hızlılığı, verimi ve kaliteyi arttırmak için tasarlanmış olan B-FV4T günümüz ihtiyaçlarına çokça hitap edebilmektedir. Kullanım alanları içinde;lojistik- ulaştırma, sağlık, üretim, kurye, post, perakende, ticari hizmetler gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Perakende satışlarda barkodlar sıkça kullanılmaktadır, barkodlar sayesinde aldığımız ürün ile ilgili bilgiye sahip olabilmekteyiz. Bu her barkod yazıcı cihazının yapabileceği bir iştir fakat her barkod yazıcısı B-FV4T kadar kaliteli ve mükemmel değildir. Bize sunduğu hizmette şunlar olacaktır; mürekkep kalitesi barkodlardaki en önemli unsurdur göze hitap edecek olan ilk kısım burasıdır. Bunun için kapasitesi geniş mürekkep koruyucu ribonlar kullanılmaktadır. Daha sonra barkodun kalitesini anlamak için onun görünüşüne bakmak gerekir çözünürlüğü 203 dpi ( 8 nokta/ mm) -300 dpi (12 nokta / mm) olan yüksek bir kaliteye sahiptir. Peel-off sayesinde bir barkodun bulunduğu kağıttan kolayca ayrılabilmesi sağlanmakta ve barkod görevini tam anlamıyla yerine getirebilmektedir.

LAN, Seri Port, Paralel Port, USB ile bağlantı sağlanabilmektedir en önemli yanı USB bağlantısının olmasıdır. Baskı iki şekilde yapılmaktadır; Termal transfer ( ribonlu ) , Direkt termal ( ribonsuz) olarak yapılır. Baskı uzunluğu 995/ mm’dir. İsteğe bağlı olarak yapılan eklentileri sayesinde kullanım alanında genişlik yaratıp verimi arttırabilmektedir. Yapılacak olan eklentileri; harici etiket standı, sensör modülü, ekstra kesici aparat, tuş takımıdır.

Toshiba B-FV4T yaşadığımız çağa entegre olmuş var olan sisteme kolayca uyum sağlayabiliyor olmasıyla kolay taşınabilir oluşu ve kaliteli hizmet sunabiliyor olması yönüyle barkod yazıcı cihazları içinde en önde yer almaktadır. Kullanılacağı ortamda herhangi bir güncelleme yapılmaksızın rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tüm bu hizmet uygun bir fiyat karşılığında sağlanmaktadır.Toshiba-B-FV4T

 

 

27 Tem

Toshiba B-SA4TM

toshiba-b-sa4tmToshiba b-sa4t yazıcıları sağladığı kolaylıklar sayesinde en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Yüksek çözünürlük ve baskı hızı sayesinde işlerinizi daha kolay halletmenizi sağlayacaktır. Barkod yazıcısı olan bu ürün kompakt bir tasarıma sahiptir.

Hemen her alanda tercih edilen bu yazıcıların maliyetleri de bakım masrafları da oldukça uygundur. Esnek ve yüksek kalitede baskı yapması sayesinde etiket ve barkodlarda mükemmel okunabilirlik sağlamaktadır.

İçerdiği yazılım ise Bartender UltraLite etiketleme yazılımıdır. Yüksek çözünürlük ve 999 mm’ye kadar baskı yapabilmesi ile birçok kişinin tercih ettiği aletlerdendir. Baskı kafası ve merdane kullanıcı aletsiz değiştirilebildiği için servis ve bakım ücreti de oldukça düşüktür. Piyasada birçok firma bu ürünü kullanarak işlerini daha çabuk halletmektedir.

27 Tem

Toshib Tec SX6T

toshiba-sx6tBüyük ölçekli işlerin yapıldığı sektörlerde teknik olarak daha gelişmiş barkod yazıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle sürekli olarak ışık altında çalışılan ve ışığın yansıması sonucu barkodlardaki şekillerin barkod okuyucular tarafından okunmaması sorununun sıklıkla karşılaşıldığı perakende sektöründe teknik özellikler bakımından üstün cihazlar kullanmak son derece önemlidir.

300 DPI’ın üstünde baskı kalitesi ile, oldukça kaliteli baskılar yapabilen Toshiba B-SX6T barkod yazıcı, sahip olduğu üstün teknik özellikler ile perakende sektörü için biçilmiş kaftandır. Bunun yanı sıra lojistikten tutun sağlık hizmetlerine kadar her türlü sektörde kullanılabilen bu cihaz, hem ribonlu hem de ribonsuz baskı yapabilmektedir. Bunun yanı sıra Wireless kartı ile web yazıcı olarak da bilinir.