20 May

Binance Güvenilir Mi?

Binance, yalnızca büyük hacimlere sahip işlemler olduğu için değil, aynı zamanda kullanıcı dostu bir ara yüze ve her zaman iletişim halinde olan iyi bir teknik destek ekibine sahip olduğu için en iyi kripto para birimi borsasıdır. Birçok döviz çiftine sahip iyi bilinen bir kripto borsasıdır. Üst sıralarda yer almak için çok önemli bir kriter de güvenilirliğidir. Bu platform şuana hiç saldırıya uğramadı.

Kripto para piyasası ve Güvenilirlik

Bir çok kripto para birimi ortaya çıkmış bir çoğu batmıştır. Tabii ki hal böyle olunca kripto para piyasasındaki çoğu kişinin aklında ki soru; binance güvenilir mi? Borsanın sahipleri kapsamlı bir hizmet geliştiriyor ve bunu daha uygun hale getirmek için sürekli olarak her şeyi yapıyorlar. Dolayısıyla, platformun, kullanıcıların paralarını saklayabilecekleri kendi kripto cüzdanı vardır.

Ayrıca, API üzerinden çalışmak ve telefonun veya tablet üzerinden ticaret yapmak için özel bir Binance istemcisi indirebilirsiniz. Ancak bu çok güvenli değil, size hiçbir durumda halka açık Wi-Fi ağları üzerinden borsa veya kripto para cüzdanlarına gitmemeniz gerektiğini hatırlatırız. Burada para sizden çalınabilir.

Neden Binance?

Binance, yeni başlayanlar ve deneyimli tüccarlar için uygundur. Bazı bölümler için, örneğin ticaret için, daha basit ve en gerekli göstergelere sahip ve daha derine inmek isteyenler için gelişmiş temel sayfalar bile var. 2017’de açılan dev Çin kripto borsası kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Binance’in merkezi Hong Kong’dadır ve diğer borsaların yetki alanlarından daha fazla güvenilirliği garanti eder. Düşük işlem ücretleri vardır.

18 Eki

Dükkân Nasıl Bölünür?

Yapılacak olan işe uygun dükkân seçmek, ileriki zamanlarda karşılaşılacak olan ek masrafları minimize etmek açısından çok önemlidir. Fakat her zaman yapılması planlanan iş konusuna uygun bölmelere sahip dükkân bulabilmek mümkün olmamaktadır. Bu durumun da başlıca sebebi, işin yapılacağı dükkânın konumuyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Söz konusu dükkân konumu, yapılacak iş için mükemmel olmasından dolayı, dükkân içinde yapılacak olan işçilik fazla da olsa o dükkânın seçilmesine neden olmaktadır.

dukkan-nasil-bolunur

Bölme Elemanlarının Seçimi:

Dükkân gibi ticari amaçla kullanılacak mekânlarda bölme elemanlarının uzun ömürlü ve dayanıklı seçilmesi, işin ekonomikliği ve kullanımı sırasındaki iş güvenliği bakımından ciddi önem arz etmektedir. Bölme elemanı seçiminde önemli bir konu da; bölme elemanlarının dükkân içindeki uygulanabilirliği ve montajı olacaktır.

Dükkânlarda bölme elemanı seçimi yapılacak olan işe göre de belirlenmelidir. Dükkân içinde bölünecek alanlar arasındaki hangi fiziksel etmenlerin kesileceği karar verilerek materyal seçimine gidilebilir. Örneğin, hafif imalat da yapıldığı bir dükkânda, ofis ile imalatı birbirinden ayırmak suretiyle ”ortak alanı bölmek” üzere kullanılan bir bölme; ses, ısı, görüntü vb. fiziksel şartları kesmesi gerektiğinden dolayı tuğla vb. bir malzemeden yapılır iken başka bir iş için kullanılan dükkânda cam ile bölmeler oluşturularak sadece sesi engellemekte mümkün olmaktadır.

Dükkân bölme elemanlarının seçiminde diğer önemli bir konuda; dükkânın elektrik, su, havalandırma ve kolon-kiriş sistemlerinin de yapılacak olan bölmelere uygunluğu olacaktır. Bölme yapılacak materyale denk gelen tesisatları ”su, havalandırma, elektrik vb.” yapıya gizleyebilmek dekoratif anlamda dükkânın görüntüsüne olumlu bir katkısı olacaktır. Aynı şekilde bölme yapılacak alana elektrik tesisatını taşımak gerektiğinde, tesisatın, bölme yapılacak elemana montajının kolay ve iş güvenliği bakımında güvenilir olması da çok önemlidir.

Bölme Elemanları:

Genellikle, bölme elamanı olarak ince kiremit tuğla, alçıpen, plastik paneller, cam tuğla ve dekoratif materyaller kullanılmaktadır. Sayılan bu materyallerden en sık kullanılanı kiremit tuğla ve alçıpen olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebi olarak da; maliyetinin düşük, işçiliğinin kolay olması ve ustalarının kolay bulunabilmesi gibi önemli konuları sıralayabiliriz. Aynı zamanda bu materyaller üzerine kolay bir şekilde dekoratif uygulamaların da yapılabiliyor olması, kullanımları konusunda seçile bilirliklerini yükseltmektedir.

Dükkân Bölmelerinde Yer Seçimi:

Dükkân Nasıl Bölünür sorusuna ilave olarak, dükkân bölmelerinde, bölme oluşturulacak alanın; büyüklüğü, geometrik yapısı da yapılacak işe uygun halde yapılması gerekmektedir. Bölünen alanların ileriki zamanlarda yetersiz kalması, makina, teçhizat ve ofis elemanlarının bölünen alana yerleştirilememesi veya bölünmüş alan içinde kullanılamayan küçük atıl alanlar oluşması, yıkıp tekrar bölme yapılmasına ve ek masraflara neden olacaktır.

Aynı zamanda, özellikle eski yapılarda sarkık kiriş sistemi kullanılması, dükkânın tavan kısmında, kirişin yaklaşık 20-30 cm kadar aşağıya sarkması suretiyle kısmen bölmeler oluşturur. Böyle bir durumda, kiriş sistemi düzleminde yapılmayan bölmeler, dükkân içinde dekoratif olarak kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Fakat kiriş düzlemine uygun bölmelerin alan ve şekilleri de dükkân da yapılacak olan işe uygun olması gerekmektedir.

 

 

 

24 Ağu

Kızlar ile Facebook Üzerinden Nasıl Konuşulur?

Son yılların en popüler sosyal paylaşım sitesi olan facebook, her geçen gün üye sayısını katlayarak popülerliğine devam etmektedir. Facebook’u birçok kişi tanıdığı fakat ulaşamadığı insanları bulmak için kullansa da, birçok erkeğin de kız arkadaş bulmak için seçtikleri yöntemlerden biri olduğu kuşku götürmez bir gerçektir.

Fakat şu da bilinen bir doğru ki erkeklerin birçoğu kızlarla nasıl konuşulması gerektiği ve nasıl irtibata geçileceği konusunda oldukça beceriksiz. Facebook’ta kız arkadaş edinmek isteyen ve Kızlarla Facede Nasıl Konuşulur öğrenmek isteyenler için bu yazı işinize yarayacak çok önemli bilgiler içermektedir.

Kızlar ile Facebook Üzerinden Nasıl Konuşulur

Facebook’ta bir kızla tanışmak ya da konuşmak istiyorsanız ‘Slm, Nbr, Tanışalım mı? Gibi klasik cümlelerden kesinlikle uzak durun. Çünkü hemen her erkek aynı cümleleri kullanır ve hiç bir kız bu şekilde samimiyetinize inanmaz. Bu sebeple bu kelimeler birçok kızda işe yaramaz. Bir kızla konuşmak istiyorsanız eğer konuşacağınız zamanı ve kelimeleri iyi seçmeniz gerekiyor.

Daha yeni konuşmaya başladığınız bir kızdan telefon numarasını vermesini istemeyin sakın ve her fotoğrafına gereksiz iltifatlarda bulunmayın.

Bunları yapmak için aranızda bir elektriklenme olana kadar bekleyin. Türkçeyi doğru ve güzel kullanın, kelimeleri kısaltarak değil olduğu gibi yazmaya özen gösterin ki farklı olduğunuzu anlasın. Aksi takdirde çok basit ve alelade bir konuşma izlenimi verirsiniz.

Tüm bu taktikleri doğru bir şekilde uyguladıktan sonra, diğer tüm erkeklerden sıyrılırsınız ve kendinize bir şans yaratmış olursunuz.

18 Eyl

Gazozlu Kek

Kek, özellikle çay saatlerinde masamızda her zaman yerini alır. Çay sofrası kurup, misafirlerinizi de davet ettiyseniz kek tam bir vazgeçilmezdir.

Gazozlu kek yapımı çok kolay olup, hemen hemen de herkes tarafından çok sevilen bir çeşittir. Misafirleriniz gelmeden hemen önce, hazırlayıp fırına atabilirsiniz. Üzerine pudra şekeri, içine de fındık veya ceviz koyarsanız çok yakışır. Kek pişirirken bir püf noktası da, fırının önceden ısıtılması ve sonrasında keki fırına koymak gerekir. Bir de fırın kapağını devamlı açıp kapatmamak gerekir.

Gazozlu kek tarifimiz için gerekli malzemelerimize gelecek olursak:

*3 adet oda sıcaklığında beklemiş yumurta

*4 su bardağı un

*1 paket vanilya

*1 paket kabartma tozu

*1 su bardağı gazoz

*2 su bardağı şeker

*Üzeri için pudra şekeri

*Yarım su bardağı kırık ceviz veya fındık

Malzemelerimizin hepsini hazırladığımıza göre gazozlu kekimizi yapmaya başlayabiliriz.

Öncelikle oda sıcaklığında beklettiğimiz 3 adet yumurtayı ve şekeri iyice çırpıyoruz. Burada şekerin ve yumurtanın çok iyi çırpılmış olması önemlidir.

Şeker ve yumurtayı iyice çırptıktan hemen sonra içine vanilya, kabartma tozu,4 su bardağı un ve 1 su bardağı gazozu ekleyip çırpmaya devam ediyoruz.

Tüm malzemeleri çırpıp kekimizi pişmeye hazır hale getirdiğimize göre, içine fındık veya cevizi de koyup bir iki dakika daha çırpabiliriz.

Fırınımızı önceden 180 derecede ısıtıyoruz. Kek harcımızı kare bir borcamı hafifçe yağlayıp içine döküp, fırına atıyoruz. Yaklaşık 35 dakika kadar piştikten sonra sıcakken üzerine pudra şekeri serpiyoruz. Kare dilimler halinde kesip servis yapabiliriz.

Herkese bal şeker olsun.

03 Ağu

Açık Et ve Tavuk Satışı Yasaklanıyor

Tarım Bakanlığı’nın yeni tebliğine göre daha önceden hazırlanmış köfte, açık tavuk pirzola, kanat ürünleri satılamayacak. Hem bu ürünleri ucuz satanlar, hem de birtakım özellikler katarak pahalı satan firmalar artık bu satışlarına son vermek durumunda kalacaklar. Bir açıdan bakınca hijyen, standardizasyon gibi çağdaş özellikler nedeniyle çok iyi bir karar. Ancak başka bir açıdan bakınca damak tadı, ucuza alma veya terbiye edilmiş şekilde pahalıya alma, alışkanlıklar, yöresel özellikler gibi konular ortaya çıkıyor. Halkımızın bu ürünleri açıkta satmaktan ve almaktan vazgeçmesi nasıl sağlanacak. Ekonomik sıkıntı içinde olup adı geçen ürünleri kısıtlı miktarda alabilen kişiler belki daha sağlıklı ama kesinlikle daha pahalı bir bedeli nasıl ödeyecekler? İki bakış açısı arasında bir denge bulunması gerekmiyor mu? Çok uzun yıllara dayanan alışkanlıklar bir tebliğ ile bir ay içerisinde nasıl sona erecek? Farklı özellikler gösteren büyük bir ülkede Ankara’dan alınan kararların hayata geçmesinin o kadar da kolay olmayacağı kesin. Anlaşılan Sağlık Bakanlığı da bu konuda kararlı gibi görünüyor, neler olacağını kısa süre içerisinde yaşayarak göreceğiz.

31 Tem

(Hastane Etiketleri (Şartname)

hastane-etiketiHastane etiketleri genellikle ribon kullanılmadan direkt termal yöntem ile ya da ribon kullanılarak termal transfer yöntemi ile basılabilen, hastanelerde sıra alınmak, kan alınan tüplerin üzerine yapıştırmak ya da arşivleri düzenlemek amacı ile pek çok yerde kullanılan etiketler hastane etiketleridir. Hastane etiketi olarak genellikle Eco Termal etiket ya da Lamine (Top) Termal etiket kullanılmaktadır. Bu etiketlerin tercih edilmesi genellikle günlük kısa kullanımlar için ideal olmaları ve bunun yanında maliyetlerinin de oldukça uygun olmasıdır. Eco termal etiketin çok tercih edilen bir ürün olmasının en önemli sebeplerinden biri, termal yolla (ısı yolu ile) baskı yapması ve bu sayede ribon kullanılmasına ihtiyaç duyulmamasıdır. Ribon kullanılmaması, maliyeti neredeyse sıfıra düşürür. Bu sebepten, kısa ömürlü (en az 3 en çok 6 ay olan) özellikle de günlük kullanımlarda Hastane etiketi olarak Eko termal etiket kullanımı oldukça avantajlı olmaktadır. Ancak termal etiketin kararma yapmasına sebep olabilecek doğrudan güneş ışığı alan, nemli ve sıcak ortamlardan uzak tutulmasına dikkat edilmelidir. Böyle ortamlarda kolayca yırtılma, kararma gibi durumlarla karşılaşılabilir ve etiket kullanılamaz hale gelebilir.

Lamine (Top) Termal etiket ise genel olarak raf ömrü 9 ayı geçmeyen etiketleme işlemlerinde tercih edilmektedir. Günlük veya kısa süreli (en az 3 en fazla 6 ay arasında) kullanımlarda Eco Termal etiket daha çok tavsiye edilse de 6 aydan daha uzun süre raf ömrü olan ürünlerin etiketlenmesinde lamine termal etiketin kullanılması daha güvenli olacaktır. Hastane etiketi seçimi konusunda en önemli olan nokta, kanserojen madde içeren ürünleri etiket olarak kullanmamaktır. Bu konuda ilgili sağlık kurumlarının duyarlı olması ve alacakları etiketlerin ISO standartlarına uyup uymadığına dikkat etmesi önemlidir.

 

 

05 Tem

Hacca Virüs Engeli

Müslüman dünyası bu yıl bir sağlık skandalıyla karşı karşıya. Hac dönemi yaklaşırken Suudi Arabistan’da başlayan ve tedavisi henüz mümkün olmayan bir virüs, akıllara hac bu yıl iptal edilecek mi sorusunu getiriyor.

Şimdiye dek 126 kişinin hayatını kaybettiği bu gizemli virüsün adı ise Middle East Respiratory Syndrome yani Ortadoğu Solunum Sendromu.

Bu hastalık grip gibi başlıyor. Ancak o kadar masum değil. Hastalık nefes darlığı hatta zatürreeye sebep olabiliyor.

Henüz tedavisi mümkün olmayan bu virüse, yani kısa adıyla Mers’e yakalan hastaların üçte birinin yaşamını kaybetmesi, akıllara bu yıl hac ziyaretinin iptal edilebileceği sorularını da beraberinde getirdi. Cidde’de başlayan bu hastalık başkent Riyad’ın sınırlarına ulaşmış durumda.

30 Haz

Samsung I8190 Flip Cover Kılıf

Samsung I8190 flip cover kılıf ergonomik tasarımı ve özel işçiliği ile tercihini Samsung telefonlardan yapanların zevk ve tercihine göre şekillenmiştir.
İnce ve zarif görünüşü telefona rahatlıkla uyum sağlar. Telefonun ön ve arka kapağını olası darbelere ve kazalara karşı görevi üst düzeydedir. Bilindiği üzere telefonumuzu her yere yanımızda taşıdığımız için ister istemez kazalara maruz kalabiliyor bu bağlamda telefon kılıfına ihtiyaç duymakta kaçınılmaz olabiliyor. Telefonumuza uygun bir kılıf almadan önce iyice araştırmamız gerekiyor ve eğer hayat kurtarıcı bir kılıf istiyorsak ürünün hammaddesinden tutun da rengine kadar bizim isteğimize cevap verecek bir kılıf olması gerekiyor.Samsung I8190 flip cover kılıf da kullanıcıların oldukça beğeneceği ve vazgeçemeyeceği bir kılıf olarak kendini belli ediyor.
Ürünün özellikleri arasında kir tutmaması ve antibakteriyel olması dikkat çekiyor. Farklı renkleri de kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca kılıfın ön tarafındaki pencereler de oldukça kolaylık sağlıyor.

31 Mar

Datalogic Quickscan Lite QW2100

Küçük boyutuna rağmen büyük işler başaran Quickscan Lite QW2100 barkod okuyucu, okuyucu denince akla gelen ilk marka olan Datalogic ailesinin bir üyesidir. Boyutunun küçük olmasına rağmen geniş ve açılı barkodları bile endüstriyel barkod okuyucular gibi okuyabilme kapasitesine sahip olan Quickscan Lite QW2100, hafif yapısıyla da kullanıcısının işini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Kablolu bağlantı tipine sahip olan bu barkod okuyucu, saniyede 400 okuma yapabilmektedir. Seri port ve Usb ile sistem ile bağlantı kuran okuyucu, lineer okuma teknolojisine sahiptir. Giriş seviyesinde olmasına rağman Quickscan Lite QW2100 okuyucu, gelişmiş seviyedeki diğer barkod okuyuculara benzer özelliklere sahiptir. 17 santimetre yüksekliği, 65 santimetre derinliği ve 70 santimetre genişliği olan okuyucu geniş etiketleri bile kolaylıkla okuyabilmektedir. Barkod okuma işlemini tamamladıktan sonra da Datalogic markasının patentli teknolojisi olan Green Spot teknolojisiyle geri bildirim yapmaktadır. Aynı zamanda sesli olarak da okuma işleminin tamamlanıp tamamlanmadığına dair bildirimde bulunarak kullanıcısını yönlendirmektedir. Sadece siyah renk olarak tercih edebileceğini Datalogic Quickscan Lite QW2100 barkod okuyucunun çalışma sıcaklığı 0 derece ile 50 derece arasındaki sıcaklıklardır. Muhafaza etme sıcaklığı ise -40 derece ile 70 derece arasındaki sıcaklıktır. 1d barkodların tamamına yakınını okuyabilen okuyucu 119 gram ağırlığındadır ve hafifliğine rağmen 1,5 metre yükseklikten sert zemine düşmeye denk olacak darbelere karşı dayanıklıdır. Genellikle perakende mağazaları, satış noktaları, tahsilat ve ödeme merkezleri gibi giriş seviyesindeki barkod okuyucuların yeterli geleceği iş kollarında kullanılmaktadır.

31 Mar

Toshiba SA4T M Etiket Yazıcı Modeli

İnsanlar zaman içerisinde hayat koşullarına uyum sağlamaya başlamışlardır. Yine işlerinde de hıza ve kaliteye önem veririler. En ufak bir zaman kaybı onlara maddi yönden de bir kayıp yaratacaktır. Özellikle günümüzde gelişen barkot sistemini kullanan işletmeler için hız çok önemlidir.

Bu nedenle Toshiba b-sa4tm marka yazıcılar en çok tercih edilenler arasındadır. sahip olduğu özellikler sayesinde diğer markalardan bir adım öndedir. Kompakt tasarım sayesinde hızlı ve kaliteli baskı imkanını size sunmaktadır.

Toshiba SA4TM etiket yazıcı modeli özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi bu sayfada yer almamaktadır. Daha detaylı bilgi için Google’ da ufak bir arama yapabilirsiniz. Ayrıca kolay kullanımı ve hacimsel olarak üstünlük sağlaması onun tercih edilme sebeplerinden biridir. Yazıcının iç hacmi A4 büyüklüğünde olup işlerinizin kesintiye uğramasını etkileyecektir. Çünkü rahatça ribon ya da etiket yerleştirme şansını elde edeceksiniz.