14 Eki

Citizen CL S321

Barkod ürün üzerinde bulunan çeşitli kalınlık ve boşluklardan oluşan çizgilerdir. Barkodları basmak için çeşitli barkod yazıcılar kullanılmaktadır. Barkod yazıcılarda iki tür baskı yöntemi vardır. Bunlardan biri direkt termal baskı yöntemidir. Bu yöntem ile basılan etiketler daha uzun kalıcı özelliğe sahiptir. Genellikle ribon denilen şeritler kullanılmaktadır. Ribonlar ıslatılarak kâğıt üzerine yapıştırılır. Daha sağlıklı ve dayanıklı olan bu yöntem güneş, ısı ve yoğun ışıktan etkilenmeyerek uzun ömürlü olduğunu gösterir.

citizen-cl-s321Citizen CL S321 termal transfer baskı özelliğine sahip şık dizaynlı etiket yazıcıdır. Fiyatına göre diğer barkod yazıcılardan performansı yüksek modeldir. Barkod yazıcı masaüstü kullanım özelliği sayesinde fazla yer kaplamayarak geniş kitleye hitap etmektedir. CL S321 barkod yazıcının boyutları 224 mm, 254 mm ve 170 mm ebatlarındadır. Ayrıca etiket ve ribon takılı olmadan ağırlığı 2,5 kg ağırlığındadır. Bu sayede de ürün fazla yer kaplamayarak yine geniş kitleye yayılmaktadır. CL S321 barkod yazıcının kapasitesi 8 Mb flash bellek ve 16 MB SDRAM özelliği vardır. Sahip olduğu dahili hafıza kartı ile geniş boyuttaki dosyaları hafızasında kolaylıkla saklayabilir. Barkod yazıcının çözünürlük kapasitesi 203 dpi olup, baskı hızı en fazla 102 mm. dir. Ayrıca baskı genişliği 108 mm ve baskı uzunluğu 812 mm. kadardır. Citizen CL  barkod yazıcı USB ve RS-232 bağlantı girişleri vardır. Ayrıca kullanıcı istediği takdirde barkod yazıcıya Ethernet modülünü ekletebilir. Barkod yazıcı kolay değiştirilebilme parçalarına sahip olması özelliği ile kullanıcılarına oldukça fazla rahatlık sağlamaktadır. Zaman ve üretim açısından fazla tasarruf sağlayarak verimliliği arttırmaya yardımcı olur.  S321 barkod yazıcı gelişmiş olan teknolojisi sayesinde üretim zamanında yaşanan her türlü aksaklıkları en aza indirmede büyük çaba gösterir. Diğer barkodlardan farklı özelliği, 2D barkodları okuyamamaktadır.

Citizen CL S321 barkod yazıcı geniş açı ile açılan kasası sayesinde etiket ve ribon değişikleri kolaylıkla yapabilmesi ile kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilen bir modeldir. Barkod yazıcı üretim aşamasında çok hızlı baskı yaptığı gibi çok kaliteli baskılarda yaparak gözde marka olmayı başarmıştır.