27 Ağu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonları, çocukların yaratıcılarını geliştirmek, hayal gücünü geliştirmek ve sağlıklı bir biçimde yaşamalarına yardımcı olurlar. Çocuklar, günün her anında kendi odalarında yaşarlar. Bundan dolayıdır ki çocuk odası dekorasyonları da önemlidir.

İyi bir Çocuk Odası Dekorasyonu hazırlarken bazen çocukların isteğine göre bazen yaratıcılığınıza göre, bazen de evin bütçenize göre değişir. Ama unutulmamalıdır ki çocuk odası dekorasyonları yaparken çocuklarınızın isteğine göre hazırlamalısınız.

Şunu da unutulmamalıdır ki; çocuk odaları çocuğunuzun yaşam alanıdır ki günün birçok vaktini orada geçirirler. Gerek yatma olsun gerek ders çalışma olsun gerek de oyun oynarken ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu makalemde sizlere çocuk odası dekorasyonları hazırlarken nelere dikkat etmenizi gerektiğini bazı maddelerle sizlere açıklayacağım.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuğunuzun odasını dekore etmeye başlarken heyecan gelir içinize tabi. 3 aşama vardır; bebek, çocuk ve okul çağı olmak üzere. Eğer fazla paranız yoksa çocuğunuz bebeklikten çocukluğa, çocukluktan okul çağına geçip her döneme dekore yapmak istemiyorsanız eşyalarınızın dönüşebilirliğine dikkat ediniz.

Çocuklarınızın ergenlikten okul çağına kadar farklı istekleri olabilir. Eğer farklı yaş

Çocuğunuz varsa onlara farklı oyun alanları ayırın. Aynı yaşıtlarda iseler aynı odada oyun alanı hazırlayabilirsiniz. Çocukların ergenlikten okul çağına kadar farklı istekleri olabilir.

Çocuk Odası Dekorasyonlarına bakmadan önce evin bütçenize göre karar vermelisiniz. Marangoza gidip farklı fiyatlar üzerine istediğiniz dekorasyonu yaptırabilirsiniz. Mesela; çocuk odası dekorasyonlarını Caillou çizgi film karakteri yapmak istediniz. Bunun için odanın duvarlarını sarıya boyayıp yatak için caillou stickerlar hazırlayabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonları yaparken çocuğunuzun güvenliği oldukça önemlidir. Mobilya ve donanımlarınızla çocuğunuzun güvenliğine dikkat etmelisiniz. Örneğin; prizler çocuklar için iyi seçilmelidir. Cam ve kırılgan mobilyaları satın almamanıza özen gösterin. Ranzalı yatak satın almak isteğinizde tanıdığınız firmayla anlaşabilirsiniz. Bunları yaparken de çocuğunuzun yaşınıza dikkat etmelisiniz. Ona göre oyuncak seçimi yapabilirsiniz. Oyuncaklar da sivri olmamasına dikkat etmelisiniz.

Çocuk odası Dekorasyonları mağazalarının tasarımına göre ve de bütçenize göre berkemobilya gibi yerlerden bakabilirsiniz. Örneğin; Caillou beşik yatağını 90 liraya bularak kolayca satın alabilirsiniz.