31 Ağu

Tesettür Modası

Son zamanlarda ülkemizde gelişen akımlardan birisi de tesettür modası. Tesettürdeki bu hızlı çıkış doğal olarak ünlü modacıların tesettür giyime el atmasını ve çeşitli kreasyonlar yapan butiklerin çoğalmasına neden oldu. Artık moda dünyasında tesettüründe sağlam bir yeri var.

Tesettür modası basının da ilgi gösterdiği konuların başında geliyor. Göz alıcı ve çarpıcı tasarımlar, düzenlenen organizasyonlar ve defileler tesettür modasını çoktan trend haline getirmiş durumda. Uzun etekler ve gömlekler, ince tunikler, işlemeli bluzlar, bin bir renk ve tarzdaki eşarplarla çok şık bir görüntü elde etmek mümkün çünkü tesettür modasında çok geniş bir yelpaze mevcut. Her geçen seneyle birlikte bu moda da yerini daha sade, daha şık ve modern çizgilere bırakıyor.

Renk kullanımında da daha oturaklı ve zarif renk kombinasyonları yer alıyor. Tesettür modasında sürekli kullanılan tesettür abiye, tesettür iş kıyafetleri, tesettür gelinlik, tesettür nişanlık ve bunun gibi daha birçok model artık olgunlaşma çağını yaşıyor. Artık göz alıcı, taşlı, albenisi yüksek tasarımların yanı sıra sadeliği ön plana çıkaran kalıplar yapılıyor. Renk ve tasarım konularında sınır tanımayan, hemen her yaştan ve gelirden bayanın takip ettiği bu moda özellikle İslam dininin modaya bakışıyla ilgili ön yargıları da kırmış durumda. Kapalı bayanlarında aşırıya kaçmadan ya da kendilerini dış dünyadan tamamen soyutlamadan şık ve zarif görünebileceğini tesettür modası herkese göstermiş oldu.